IROP vyhlásil 29. výzvu pro eGovernment a kybernetickou bezpečnost

IROP, který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, dnes 10. listopadu 2022 vyhlašuje 29. výzvu ITI pro eGovernment a kybernetickou bezpečnost.

Výzva je zaměřena na podporu integrovaných projektů realizovaných na území metropolitních oblastí (Pražská, Brněnská a Ostravská) a aglomerací (Českobudějovická, Hradecko-pardubická, Jihlavská, Karlovarská, Liberecko-jablonecká, Mladoboleslavská, Olomoucká, Plzeňská, Ústecko-chomutovská a Zlínská).

Cílem 29. výzvy ITI – IROP je modernizace a zefektivnění veřejné správy a podpora kybernetické bezpečnosti. Jedná se o vytvoření jednoduchých a srozumitelných služeb pro občany a efektivní předávání dat uvnitř veřejné správy s vědomím občana, ale i ke zlepšení kybernetické bezpečnosti. Výzva je určena na podporu projektů spadajících jak do kategorie méně rozvinutých regionů, tak do přechodových regionů.

Pro žadatele z méně rozvinutého regionu je připraveno 59,7 mil. Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) a pro žadatele z přechodových regionů je určeno 56,5 mil. Kč z EFRR.
Integrované projekty, které budou předkládány do této výzvy, musí být v souladu s příslušnou integrovanou územní strategií ITI a vést k naplňování jejich cílů. Z tohoto důvodu je nutné projekty nejprve projednat na úrovni nositele ITI a získat vyjádření řídicího výboru o souladu s integrovanou územní strategií, které je povinnou přílohou žádosti o podporu. Současně musí být Řídicím orgánem IROP schválen programový rámec IROP příslušné metropolitní oblasti/aglomerace.

Žadatelé mohou podávat žádosti o podporu od 10. listopadu 2022 do 31. prosince 2027.

Realizace projektu musí být ukončena nejpozději do 30. června 2029.

Specifický cíl výzvy:
  • Využívání přínosů digitalizace pro občany, podniky, výzkumné organizace a veřejné orgány
Aktivita

a) eGovernment

  • Elektronizace vybraných služeb veřejné správy
  • Rozšíření propojeného datového fondu
  • Integrace elektronických služeb veřejné správy a informací o službách veřejné správy na portál gov.cz
  • Opatření vedoucí k intenzivnímu využívání existujících bezpečných systémů elektronické identifikace
  • Publikace dat veřejné správy jako OpenData
  • Transakční portálová řešení s využitím zaručené elektronické identity
  • Automatizace zpracování digitálních dat (robotizace)
  • Centralizace, standardizace a sdílení elektronických služeb veřejné správy

b) Kybernetická bezpečnost

Zdroj:

K tématu: