Online vyřídíte i žádost o grant pro váš sportovní klub

Portál občana od firmy Gordic nyní umožňuje tzv. zastoupení právnických osob.

V praxi to znamená, že nemusíte nosit veškeré papírové písemnosti na patřičné pracoviště úřadu, pokud chcete jednat za spolek, sportovní klub či jiný organizovaný celek.

Data z digitálních formulářů Portálu občana se nedostávají pouze na podatelnu, ale jsou dostupné i v agendových nástrojích GINIS, prostřednictvím kterých řeší úřad poskytování veřejné finanční podpory.

— Gordic.cz

Žádostí, které lze takto za spolek či jiné seskupení podat, je celá řada. Nejčetnější využití lze však očekávat v souvislosti s řešením zmíněných grantů a dotací.

Co je v tomto směru klíčové – nejedná se o pouhé předpřipravení údajů pro dokumenty, ale úplné a řádné podání žádosti v souladu s platnou legislativou.

Za právnickou osobu vždy musí jednat k tomu určená či zmocněná fyzická osoba. Již při vstupu do Portálu občana od firmy Gordic je totožnost uživatele důvěryhodně ověřena prostřednictvím národního bodu pro identifikaci a autentizaci, který je znám pod zkratkou NIA.

Po založení právnické osoby v portálu získá uživatel možnost při dalším přihlášení zvolit, zda chce jednat za sebe či za přiřazenou organizaci, podle toho se mu zobrazí dostupné možnosti a digitální formuláře, které může online z prostředí portálu rovnou i podat, a to v jakýkoliv čas, nezávisle na úředních hodinách. K podání potřebuje pouze zařízení s připojením k internetu.

Výhody však nejsou pouze na straně žadatele. Pracovníky úřadu řešení zbaví nutnosti přepisu údajů z papírových formulářů do elektronické evidence.

Data z digitálních formulářů Portálu občana se nedostávají pouze na podatelnu, ale jsou dostupné i v agendových nástrojích GINIS, prostřednictvím kterých řeší úřad poskytování veřejné finanční podpory.

Města, která v rámci platformy GINIS využívají současně Portál občana i moduly Veřejná finanční podpora a Smlouvy, tak disponují harmonickým integrovaným celkem pro příjem a zpracování žádostí o granty se značnou mírou procesní automatizace.

Chod celků pečujících o kulturní, sportovní či zábavní dění ve městech nezřídka stojí na dobrovolné aktivitě oddaných jednotlivců, kteří jsou pro něj ochotni obětovat většinu volného času.

Obvykle jde o schopné a pracovně velice vytížené lidi, pro které je obtížné vyhradit si dostatek času pro osobní vyřizování žádostí během úředních hodin konkrétních pracovišť.

Pro města je tak dostupné řešení, kterým takovým nadšencům a organizacím mohou dát jasně najevo, že si jejich aktivit váží a pokusí se udělat maximum pro podporu a co nejsnadnější chod těchto celků.

Zdroj: